Licznik odwiedzin
mod_vvisit_counterDzisiaj76
mod_vvisit_counterWczoraj95
mod_vvisit_counterTydzień171
mod_vvisit_counterMiesiąc4186
mod_vvisit_counterOdwiedzin129014

Opracowuję wnioski kredytowe

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zapewnienia sobie dostępu do źródła finansowania. Nie wszyscy przedsiębiorcy mają szansę na dotacje z urzędu pracy lub funduszy unijnych – wówczas dodatkowe środki można pozyskać, starając się o kredyt w banku. Prowadzone przeze mnie biuro podatkowe w Dzierżoniowie zajmuje się nie tylko kompleksowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych firm i spółek – proponuję także opracowanie wniosków kredytowych.

Obecnie o kredyt można starać się przez internet, ale w przypadku przedsiębiorców, którzy często wnioskują o duże kwoty, nie obejdzie się bez wizyty w oddziale banku. Ponieważ od informacji zawartych we wniosku kredytowym zależy, czy przedsiębiorca otrzyma kredyt, jego opracowanie warto powierzyć specjaliście.

Jak opracować wniosek kredytowy?

W przypadku przedsiębiorców wniosek kredytowy nie składa się wyłącznie ze standardowego formularza – konieczne jest dołączenie oświadczeń i załączników. Przykładowymi załącznikami mogą być wyciągi z rachunku bankowego czy zaświadczenia wystawione przez ZUS i urząd skarbowy o niezaleganiu przez przedsiębiorcę z opłacaniem składek i podatków.

Do wniosku należy dołączyć wszystkie dokumenty, które mogą mieć wpływ na decyzję banku. Od rodzaju i liczby załączników może zależeć nie tylko decyzja kredytowa, lecz także kwota udzielonej pożyczki i warunki, na których zostanie ona przyznana.

Jako doświadczona księgowa zapraszam do współpracy przedsiębiorców z Bielawy, Dzierżoniowa i Pieszyc.