Licznik odwiedzin
mod_vvisit_counterDzisiaj76
mod_vvisit_counterWczoraj95
mod_vvisit_counterTydzień171
mod_vvisit_counterMiesiąc4186
mod_vvisit_counterOdwiedzin129014

Kompleksowe sporządzanie sprawozdań finansowych

Z zapisów znajdujących się w Ustawie o rachunkowości wynika, że niektóre podmioty gospodarcze na dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych mają obowiązek sporządzić sprawozdanie finansowe. Jako księgowa z Dzierżoniowa oferuję przygotowanie takiego dokumentu przedsiębiorcom prowadzącym firmy na terenie Dzierżoniowa i w miastach sąsiadujących – m.in. Pieszycach i Bielawie.

Prawidłowo przygotowane sprawozdanie finansowe obejmuje:

  • bilans,
  • rachunek zysków i strat,
  • informacje dodatkowe i objaśnienia.

Po przygotowaniu sprawozdania składam je do urzędu skarbowego i sądu rejestrowego. Niezłożenie sprawozdania finansowego w terminie jest równoznaczne z popełnieniem wykroczenia skarbowego.

Kto musi przygotować sprawozdanie finansowe?

Nie każdy przedsiębiorca musi sporządzić sprawozdanie finansowe. Obowiązek ten ciąży na spółkach, które prowadzą pełne księgi rachunkowe (z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych i osobowych). Sprawozdanie należy złożyć zarówno do właściwego urzędu skarbowego, jak i sądu rejestrowego.

Ponieważ nie wszystkie spółki tworzą działy księgowe, odciążam kierowników jednostek, na których spoczywa sporządzenie sprawozdań.

Sporządzam również inne sprawozdania

Niektórzy przedsiębiorcy mogą składać uproszczone sprawozdania finansowe. Również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą mieć obowiązek złożenia sprawozdania do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przygotowanie wymienionych dokumentów również znajduje się w mojej ofercie.

Klienci, którzy powierzą mi przygotowanie sprawozdania, mogą liczyć na konsultację wyniku finansowego i podatkowego.