Licznik odwiedzin
mod_vvisit_counterDzisiaj76
mod_vvisit_counterWczoraj95
mod_vvisit_counterTydzień171
mod_vvisit_counterMiesiąc4186
mod_vvisit_counterOdwiedzin129014

Ryczałt czy inna forma opodatkowania? Pomagam podjąć właściwą decyzję

Osoby, które zdecydują się na prowadzenie własnej firmy, muszą na samym początku działalności dokonać wielu wyborów. Jednym z nich jest wskazanie rodzaju opodatkowania. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych czy może zasady ogólne? Odpowiedź nie zawsze jest oczywista – każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest specyficzną formą opodatkowania – przedsiębiorca nie może pomniejszać przychodu o koszty. Jednocześnie stawki ryczałtu są bardzo atrakcyjne, a ich stosowanie uzależnione od rodzaju wykonywanej działalności.

Stawki ryczałtu w wysokości np. 3, 5,5, 8,5, 17 czy 20 proc. mogą wydawać się przedsiębiorcy bardzo kuszące. Nie każdy właściciel firmy będzie mógł jednak skorzystać z tej formy opodatkowania – w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym jest wymieniony katalog działalności, które nie mogą stosować ryczałtu.

Aby nie popełnić kosztownego błędu, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Jako księgowy z Dzierżoniowa zapraszam do Centrum Księgowego – na co dzień pomagam Klientom w wyborze formy opodatkowania.

Prowadzę ewidencje firm na ryczałcie

Firmom, które są na ryczałcie, proponuję kompleksową pomoc. Zgodnie z aktualnymi przepisami prowadzę:

• ewidencję przychodów, • ewidencję środków trwałych, • ewidencję wyposażenia, • ewidencję podatku od towarów i usług, • rozliczenia pracowników i właścicieli, • rozliczenia z urzędem skarbowym i ZUS-em.

Zachęcam do kontaktu – podczas spotkania lub rozmowy telefonicznej chętnie przedstawię warunki współpracy.